Wszystko to, co najlepsze

Moroźnik kaukaski – roślina lecznicza

Moroźnik kaukaski jest rośliną występującą wysoko w górach Północnego Kaukazu i Gruzji, kwitnącą w największy mróz – stąd nazwa. Kwiaty moroźnika wytrzymują od -6°C do – 29°C. Jej lecznicze właściwości od setek lat wykorzystywane były w lecznictwie ludowym.

Do celów leczniczych wykorzystuje się korzenie i kłącza rośliny zawierające liczne alkaloidy (m.in. celiaminę), saponiny steroidowe – hellerborynę, heleborynę, korelborynę – K, kompleks lipoaktywnych substancji, polisacharydy, oleje tłuszczowe, witaminy D i E, kwas nikotynowy, antraglikozydy, glikozydy i inne substancje.

Wyniki przeprowadzanych badań klinicznych wykazały skuteczność leku na liczne schorzenia. Moroźnik kaukaski wykorzystywany jest w charakterze preparatu oczyszczającego organizm i wspomagającego przy odchudzaniu. Moroźnik kaukaski jest gatunkiem endemicznym – występuje wyłącznie na określonym terytorium. Rośnie na wys. 1000 – 1500 m n.p.m. w strefie północnego, wielkiego Kaukazu, Gruzji i Abchazji.

Hodowla znajduje się w ekologicznym rejonie słynnych z leczniczych borowin i wód mineralnych uzdrowisk balneologicznych w miastach: Żeleznowodsk, Kisłowodsk i Piatigorsk.

Moroznik kaukaski. Właściwości farmakologiczne.

1. Normalizuje przemianę materii, jest rewelacyjnym środkiem odchudzającym (pomaga zrzucić dużą nadwagę), zmniejsza apetyt, przyspiesza metabolizm.

2. Posiada właściwości moczopędne, oczyszcza wątrobę, przeciwdziała zastoinom żółci, tym samym zapobiegając tworzeniu się kamieni. Posiada właściwości przeczyszczające, normalizując pracę przewodu pokarmowego, między innymi zaparcia.

3. Jest silnym środkiem przeciwnowotworowym, stosuje się w leczeniu nowotworów macicy, piersi, prostaty, nowotworów łagodnych, jest znakomitym środkiem leczniczym na guzy i cysty tarczycy.

4. Leczy choroby i uszkodzenia skóry: ropiejące, trudno gojące się rany, łuszczycę, egzemę, wypadanie włosów, krwawienie z dziąseł, brodawki i inne skórna patologie.

5. Jest skutecznym lekiem na choroby układu kostno – mięśniowego (osteoporoza, artretyzm, wirusowe zapalenie stawów, dyskopatia, paraliż i in.), wykazuje znieczulające, przeciwzapalne i oczyszczające działanie.

6. Dzięki dużej zawartości glikozydów z powodzeniem stosuje się w leczeniu niewydolności sercowej 2-3 stopnia, polepsza pracę serca, zapobiega rozwojowi rozmaitych schorzeń tętnic i leczy istniejące. Wzmacnia układ sercowo – naczyniowy i podwyższa wydolność tętnic. Stymuluje krwiobieg organów wewnętrznych, normalizuje ciśnienie, skuteczny w stanach arytmii. Zmniejsza bóle migrenowe.

7. Akumulując się w pniach nerwowych oczyszcza je i regeneruje, tym samym normalizuje pracę układu nerwowego, normalizuje sen, posiada efekt uspokajający, zwiększa zdolność do pracy, pozytywnie wpływa na psychikę. Leczy przewlekłe zapalenie jajników, reguluje cykl miesiączkowania i pracę układu hormonalnego.

8. Posiada znakomite właściwości oczyszczające organizm z toksyn, soli, radionukleidów, ciężkich metali. Dzięki ogólnie oczyszczającemu efektowi działa odmładzająco, napina i ujędrnia skórę. Wzmacnia i regeneruje układ immunologiczny, zapobiega katarom, anginom, grypie.

9. Jest doskonałym lekiem w leczeniu układu oddechowego, ułatwia odkrztuszanie, przyspiesza oczyszczanie oskrzeli z zalegającej wydzieliny, posiada właściwości przeciwzapalne przy chorobach górnych dróg oddechowych (m.in. astma, gruźlica)

10. Wspomaga leczenie neurologicznej i stawowej boreliozy po ukąszeniu kleszcza

Zastosowanie :

Normalizacja przemiany materii, jest rewelacyjnym środkiem na odchudzanie bez efektu jojo. Oczyszcza jelita, wątrobę, drogi moczowe zapobiega tworzeniu się kamieni żółciowych. Stosuje się jako pomocniczy środek przy leczeniu guzów organów kobiecych, prostaty i tarczycy.

Działa pozytywnie przy uszkodzeniach skóry, trudne rany, łuszczyca, wypadanie włosów, krwawienie dziąseł także przy chorobach kostno-mięśniowych. Pozytywnie wpływa na serce i układ krwionośny. Działa odmładzająco, także na mężczyzn. Pomaga w walce z pasożytami.

Przedawkowanie jest niedozwolone , jest to mocno działające zioło.

Moroźnik kaukaski. Przeciwwskazania:

nie używać w czasie ciąży, laktacji i ciężkich stanów chorobowych

Moroźnik kaukaski SKLEP / Gdzie kupić ? Brak informacji

1 Komentarz
  1. Nie spodziewałam się, że dowiem się tyle nowych rzeczy o tej roślinie. Moroźnik kaukaski był używany przez moją babcię do różnych mieszanek ziół. A teraz jest odkrywany na nowo, jak widać. Te kleszcze zwłaszcza to naprawdę tragedia. Dobrze, że mamy rośliny, które potrafią nas uchronić przed groźnymi chorobami.

Odpowiedz

Blazar - znajdź to co dokładnie szukasz