Niewolnicy w MLM

Na rynku jest wiele firm mlm, które w mojej ocenie łamią prawa ludzi do wolności.

W ich regulaminie widnieje zapis, który nie pozwala im proponować innych firm lub produktów w momencie podpisania umowy z daną firmą MLM, cyrograf ?

mlm47

NIEWOLNICY W MLM

Cross – sponsoring

Jeśli dołączyliśmy do firmy, która ma te zapisy, które mówią, że nie można „wyciągać” ludzi z firm, nie można proponować osobom zapisanym bezpośrednio do danej firmy lub pośrednio lub innym osobom z danej  firmy innych firm to wtedy po prostu nie możesz rozmawiać z tymi ludźmi o innych biznesach i produktach innej firmy, bo firma to nazwię
„Wyciąganiem” 😀 A prawda jest taka:

Każdy może oferować każdemu co tylko chce jeśli dana osoba wyrazi na to zgodę lub jest kimś bliskim.

„Wyciąganie ludzi z firmy”  = Rozmowa z partnerem tej firmy w której jesteśmy o innych produktach lub biznesach może być tak nazwa, więc firmy zamykają nam usta, gdyż każda taka rozmowa o innym biznesie i produkcie jest łamaniem regulaminu.

Podpisujesz „cyrograf”.

Zadajmy sobie pytanie:

Dlaczego firma ma zabraniać rozmowy o innej firmie czy proponować produkty innej firmy kuzynowi naszemu tylko dlatego ,że jest on zapisany w danej firmie zapisany gdzieś w naszej strukturze ?
Dlaczego firma zakazuje mi proponowania z tego samego powodu kuzynowi zakupu domu i otrzymania informacji o programie partnerskim firmy budowlanej, która daje nam pieniądze za polecania produktów.?

Kontrolują twoje życie, zakazują ci normalnie żyć, a w większości ludzie marnują swoj czas, energię i pieniądze, bo pracując nie zarobią nic tylko wydadzą na produkty, które często nie służą zdrowiu i zawierają szkodliwe związki. A jak coś zarobią to kaganiec jest już zakładany tzw. „Lojalka” 😀 , która definitywnie zamyka nam mozliwości proponowania innych produktow innych firm i biznesów. Więc im wiecej zarabiasz tym stajesz się większym niewolnikiem i rośnie proporcjonalnie z tym stres związany z tym, że pracujemy w innych firmach lub chcemy polecić znajomym też inny nasz biznes, a dlaczego nie możesz znajomym polecić innego dodatkowego biznesu, produktów ?

…:::: bo jesteś niewolnikiem …. bo pracujesz w firmie, ktora tego zakazuje a ty podpisałeś regulamin

Osoby pracujące w takiej firmie żyją dodatkowo w stresie, który jest proporcjonalny do wielkości ich dochodu, ponieważ ryzykują utratę tego dochodu proponując znajomym inne produkty innych firm i pracując też w innych firmach.

Przykład regulaminu jednej  z firm:

( Cyt:”(…)Section 2, paragraph 3: Unfair Competition and “Cross-Sponsoring”. A Member may not, directly or indirectly, Enroll, solicit or attempt to Enroll or solicit any other Member into any other network marketing or direct selling company, with the exception of those individuals the Member has personally Enrolled, and who are positioned on the Member’s Frontline exclusively in the Enrollment Tree. Further, a Member may not solicit the participation of any other Member, not on the Member’s Frontline, to purchase any non-„nazwa_firmy”product that is competitive with „nazwa_firmy” product or opportunities, or to participate in any other direct sales, network marketing, or multi-level marketing company or opportunity through direct solicitation by telephone, internet, mail, in person, or any other means of communication. The foregoing prohibited activities constitute unfair competition with „nazwa_firmy” and are also known as “Cross-Sponsoring.” Cross-Sponsoring damages other Members’ businesses and may be grounds for termination and/or other disciplinary action.”

Albo kolejnej firmy:

(…)- rekrutuje Klubowiczów „….” do innej firmy działającej na rynku w branży MLM”

Wyjaśnienie.

Możesz polecać osobom zapisanym w danej firmie dowolny biznes oraz produkty bo dlaczego miałbyś tego nie robić? To, że ktoś może zając się drugim biznesem lub proponować produkty dwóch firm to jego sprawa indywidualna.

MOŻESZ PROPONOWAĆ OSOBOM ZAPISANYM DO FIRMY CO TYLKO CHCESZ ORAZ OSOBOM W DANEJ FIRMIE BO DLACZEGO MIALBYŚ TEGO NIE ROBIĆ JEŚLI DANY PRODUKT, CZY PRODUKT Z DODATKOWĄ MOŻLIWOŚCIĄ ZARABIANIA MOŻE DANEJ OSOBIE POMÓC.

Do przemyślenia:

CZY WARTO WSPÓLPRACOWAĆ Z FIRMĄ, KTÓRA ZAKAZUJE NAM ROZMOWY ZE ZNAJOMYM, RODZINĄ  o innych firmach TYLKO DLATEGO, ŻE SĄ ONI W NASZEJ STRUKTURZE, ponieważ firma to nazwie tzw. „Wyciąganiem” ludzi z firmy i usunie nas z firmy?

CZY WARTO WSPÓLPACOWAĆ Z FIRMĄ, KTÓRA GENERUJE NAM WIĘKSZĄ  DAWKĘ STRESU, TYLKO DLATEGO, że polecamy znajomym też produkty innych firm lub możliwości zarabiania ? 

Tak żyje wiele ludzi . zapisują się do różnych firm na dzieci na, na męża/żonę 🙂 itd. Czy warty jest twój dochód wypracowany w takiej firmie twoich nerwów, stresu każdego dnia dot. tego, czy ktoś cię nie nagra, nie zgłosi do firmy, że promujesz konkurencyjne też produkty/biznesy dla firmy w której pracujesz.

CZY ZARABIAJĄC PO 2500 ZŁ I ŻYJĄC W STRESIE SPOWODOWANYM TYM ZAPISEM oraz tym, że musisz uważać o czym rozmawiasz z ludźmi z tej samej firmy co ty, czy to jest warte tych pieniędzy ?

To nie jest wolność. WOLNOŚĆ jest wtedy gdy rozmawiając z drugą osobą możesz rozmawiać o czym chcesz, o tym, że możesz mu pomóc oferując jakiś biznes, jakiś produkt, pracując z firmach z „Zakazami” Nie możesz rozmawiać o innych biznesach z ludźmi w strukturze danej firmy, bo złamiesz regulamin .

Oni zabierają ci wolność i możesz zostać wyrzucony z danej firmy za to, że poleciłeś produkty lub biznes innej firmy niż Twoja. Dla nich nie ma znaczenia czy inne produkty mogą komuś też pomóc komuś, że każdy na codzień korzysta z produktów dziesiątek firm. Dla nich liczy się zysk kosztem zdrowia, kosztem twojej wolności, jesteś niewolnikiem firmy.

Kosztem zdrowia gdyż wiele  firm oferujących suplementy naturalne ma w składzie sztuczne dodatki, które nie są potrzebne człowiekowi i nigdy nie były potrzebne ludzkiemu DNA. :::Tu można znaleźć w pełni zdrowe i naturalne produkty

Wiele osób zostało wyrzuconych z takich firm tylko dlatego, że zaprosili znajomych też do innych firm MLM lub zaprosili do spróbowania też innych produktów innych. Czy to uczciwe, że ktoś traci pracę z tego powodu. Dlatego współpraca z takimi nie ma wg mnie żadnej wartości. Nie ważne jaki jest plan, jakie są produkty, bo codziennie żyjesz w stresie, martwisz się, że ktoś zgłosi do firmy, że sąsiadce poleciłeś kremy innej  firmy 🙂 i straciłeś dochód 20 000 zł miesięcznie 🙂

Fajnie..  ?

Strona nie ma służyć antyreklamie firm, tylko ostrzeżeniu abyśmy mogli pracować z firmami, które nie mają takich zapisów, gdzie za polecenie produktów/biznesu innej firmy zostajemy wyrzuceni z  firmy. Gdyż to uchroni ludzi przed zmarnowaniem np. roku czasu jak wiele ludzi już zmarnowało ponieważ zostali wyrzuceni z firm z tego powodu, że polecili komuś inne produkty/ inne biznesy.

Dlatego czytajmy regulaminy, aby potem nie okazało się ,że firma wyrzuciła nas za to, że poleciliśmy koleżance z danej  firmy jakiś kosmetyk innej firmy i ją przerekrutowaliśmy i złamaliśmy regulamin firmy 😀

Jeśli ktoś powie, że to ochrona przed wyciąganiem ludzi i rozwalaniem struktur to już sam ten fakt sprawia ,że ktoś traktuje ludzi jak stado owiec, które można zagonić z jednej zagrody do drugiej, bo tam też dają jeść. MOŻESZ ROZMAWIAĆ Z DOWOLNĄ OSOBĄ O CZYMKOLWIEK CHCESZ I ŻADNA FIRMA NIE MOŻE ZAKAZAĆ CI TEGO, JEŚLI TO PRÓBUJE ROBIĆ  – łamie twoje prawo do swobodnej rozmowy z drugim człowiekiem o dowolnych produktach i biznesie, o czymkolwiek.

Działaniem na szkodę firmy jest mówienie nieprawdziwych rzeczy o firmie i tworzenie złego wizerunku firmy i z tego powodu ludzie powinni być usunięci z danej firmy w zupełnie uzasadniony powód. Natomiast nie za to, że zapraszają kogoś do tez innej firmy czy oferują produkt innej firmy.

MLM to Styl życia, to pasja, to biznes 21 wieku, a nie system zniewalania ludzi, gdzie tworzą się społeczności niczym sekty zabraniające swobodnej rozmowy o rynku i współpracy z wieloma firmami równocześnie

, bo tak można nazwać zakaz możliwości zaproszenia np. brata do drugiej firmy tylko dlatego ,że jest w firmie „niewolniczej” gdzie obowiązuje zakaz przerekrutowania. Powtórzyłem to wielokrotnie aby podkreślić jaki to jest bzdurny zapis, bo jak można zakazywać polecenia współpracy z inną firmą np. w celu kupowania produktów taniej w kilku firmach i okazyjnego polecania komuś.

Wielu ludzi zostało wyrzuconych z firm z tego powodu dlatego właśnie im dłużej nad tym się zastanawiając dochodzimy do wniosku, że jest to po prostu śmieszny sposób na kontrolę pracy ludzi w firmie, bo kuzyn kuzynce nie może polecić innej firmy czy produktu bo wyleci z firmy :D.

Udostepniajcie ten wpis aby oszczędzić też ludziom czasu, oczywiście osobom, które pracują w wielu firmach równocześnie, bo niewiele osób ma taką świadomość

Firmy, z którymi  można swobodnie pracować bez „kagańca” na głowie :). to:

Ten regulamin jednej z firm z branży suplementów –  to już na

poprawę humoru :):

Cyt:”(…)• zamieszczanie ogłoszeń w ogólnopolskich codziennych
gazetach, czasopismach, czy też reklamach, celem ochrony
tych gorzej uposażonych konsultantów, którzy nie
mogą sobie pozwolić ponoszenie takich kosztów.
• szerzenie informacji i reklamy poprzez witrynę internetową
w imieniu „…”. W ten sposób chronimy straszych konsultantów,
którzy nie korzystają z racji wieku z Internetu.

Zakaz reklamy w internecie z powodu tego, że w firmie są starsi konsultanci.

Koszt zamieszczenia ogłoszenia w czasopiśmie zaczyna się od 2,22 PLN , wiec o co chodzi ?

cd..

Cyt.”(…)Rozpowszechnianie oraz reklamowanie produktów
innych przedsiębiorstw konkurujących z produktami
„…”, szczególnie w przypadku
produktów opartych o synergię składników
odżywczych

Czyli można oferować srebro ze zlotem, są antagonistyczne, czyli np. zawierające złoto i srebro 🙂

1 odpowiedź

  1. Marcin pisze:

    Współpracowałem z FM Group i z Euco. W perfumach jednak dużo nie zarobiłem. A potem powstawały jak grzyby po deszczu kolejne firmy – Souvre czy wcześniej Lou pre.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *