Wszystko to, co najlepsze

Streetwear

MASKA NA TWARZ MASECZKA BAWEŁNIANA STREETWEAR

Co to streetwear? 

Innymi słowy: odzież uliczna lub odzież uliczna. Popularny (początkowo) w subkulturze hip-hopowej, styl ubioru popularny w dużych miastach. Pierwotnie termin ten odnosił się do odzieży sportowej i bardzo ważnym elementem było noszenie luksusowych marek.

Pod wpływem innych trendów moda uliczna stała się bardziej uniwersalna, a sklepy z odzieżą uliczną zaczęły sprzedawać odzież sezonową. Z biegiem czasu styl uliczny objął wszystkie rodzaje odzieży, nie tylko odzież sportową: od kurtek „milicji” i „Fleck” po dżinsy i koszule po kurtki. W Europie alternatywą dla drogich sklepów stały się tanie sieciówki sprzedające gorszą odzież z Chin i krajów trzeciego świata.

Streetwear to pojęcie znane wszystkim osobom, które interesują się modą i obowiązującymi trendami. Można określić je jako styl ubioru inspirujący się przestrzenią publiczną. Z uwagi na jego płynność i częste ewoluowanie, streetwear style nie ma jednego konkretnego wyznacznika.

Samo pojęcie wyrosło na bazie kultury punkrockowej oraz hip-hopowej, której przedstawiciele dążyli do wyróżnienia się z tłumu, wyrażenia swojej osobowości poprzez ubiór, a także pewnej prowokacji elementami garderoby.

Szukając odpowiedzi na pytanie co to jest streetwear, należy cofnąć się do jego korzeni. Nadrzędnymi wartościami wyznawanymi przez przedstawicieli tego stylu były wolność, luz, oryginalność i odrzucenie rutyny. Do dziś wiele osób utożsamia się z powyższymi określeniami, choć moda uliczna jest wybierana również ze względu na duży komfort noszenia i możliwość łączenia jej elementów ze stylizacjami glamour. 

Styl streetwear w dużej mierze bazuje na sneakersach, również tych na koturnie. Pozostałe elementy bywają zmienne i w dużej mierze zależne od aktualnych trendów wyznaczanych przez amerykańskich idoli młodego pokolenia. Część z nich jednak bardzo często się powtarza, dlatego warto aby znalazły się w garderobie każdego miłośnika i miłośniczki mody ulicznej.

Jednym z obowiązkowych elementów są bluzy streetwear. Wyróżniają się klasycznym krojem, z kapturem lub bez. Przedstawiciele mody ulicznej najczęściej wybierają bluzy z różnego rodzaju wzorami czy kontrowersyjnymi napisami. Elementy tego typu stanowią podstawę całej stylizacji i mogą być łączone z wieloma innymi częściami garderoby.

Kolejnym nieodłącznym dodatkiem są koszulki streetwear. Najczęściej są wykonane z lekkiej, dobrej jakościowo bawełny. Charakteryzuje je minimalizm, prostota kroju i najczęściej obecność niewielkiego logo producenta lub chwytliwy tekst na środku. Gładkie T-shirty to podstawa wielu stylizacji, których ostateczny charakter jest wyznaczony przez inne elementy ubioru. Streetwear outfit bazuje także na koszulkach oversize o lekko przedłużanym kroju, które świetnie prezentują się po wpuszczeniu do środka spodni.

Streetwear w Polsce – jakie elementy garderoby wpisują się w styl mody ulicznej?

Maska Streetwear jest popularna z powodu obowiązku prawnego zakrywania ust i nosa jakimś materiałem w Polsce i na świecie też w wielu krajach. Taka maska po prostu powoduje nowy trend związany z ubraniem, w tym przypadku na twarz dlatego też wiele pojawia się odmian tych masek Streetwear oraz wzorów.

Standardem nie jest noszenie masek na twarz w Polsce na ulicy. Jednak prawne obostrzenia powodują pewne wymuszone zmiany w świecie też mody

W tym przypadku mamy dość spory wyborów, bowiem do tej kategorii zaliczane są zarówno dżinsy, joggery, legginsy, jak i klasyczne dresy. Jeśli stawiamy na pierwszą opcję, najlepszym rozwiązaniem będą spodnie w stylu boyfriend, obowiązkowo z przetarciami i dziurami. Po połączeniu ich z wygodnym T-shirtem i sneakersami otrzymamy klasyczną stylizację w duchu streetwear. Jeśli fason dżinsów nie do końca nam odpowiada, oczywiście możemy postawić także na tradycyjne rurki.

Kolejną opcją są spodnie dresowe. Choć wiele osób kojarzy je z wyjściem na siłownię, bieganiem lub po prostu domową stylizacją, obecnie z powodzeniem można nosić je na co dzień. W połączeniu z T-shirtem, bomberką lub dżinsową kataną i sneakersami otrzymujemy outfit idealny na wieczorne spotkanie ze znajomymi czy wyjście na uczelnię.

Streetwear to nie tylko ubrania, ale również dodatki. Oprócz wspomnianych już butów, nieodłącznym elementem są czapki z daszkiem oraz dziś maski streetwear. Najlepiej aby przyciągały wzrok swoim kolorem lub wzorami.

Panie z powodzeniem mogą wybrać jeden z męskich modeli i zestawić go z luźną stylizacją. Na ulicach królują nie tylko klasyczne bejsbolówki, ale również snapbacki oraz fullcapy.

Maski Streetwear stały się bardzo popularne podczas pojawienia się nowego łatwo zaraźliwego wirusa drogą kropelkową, czyli COVID19 inaczej SARS COV2

Materiały o koronawirusie


Chętnie poznamy Twoje myśli

Odpowiedz

Blazar - znajdź to co dokładnie szukasz